Bu yıl içerisinde BDPD olarak yapmış olduğumuz yeni düzenleme doğrultusunda, süpervizyon eğitimine başvurmadan evvel katılımcıların 2016 yılında Academy of Cognitive Therapy (ACT) tarafından “Best Practice” çalışmalar arasında gösterilen Beceri Eğitimini tamamlamış olması gerekliliği getirilmiştir. Lütfen sitemizdeki Beceri eğitimi menüsünden detaylı bilgi edininiz.

Janus’ta Düzenlenen Eğitimleri Takip Edin

Bilişsel Davranışçı Terapiler Süpervizyon Eğitimi

Kurs Programı

Temel düzeyde* bilişsel davranışçı psikoterapi kuramsal eğitiminin sonrasında 30 saatlik Beceri Eğitimi Modülünü tamamlamış ve klinik hasta/danışan görmekte olan katılımcılar için süpervizyon/olgu denetimi eğitimleri düzenlenmektedir.

Geçen yıl itibariyle BDPD olarak düzenlenen sayısız eğitim sonrasında edinilen deneyim ve ACT akreditasyon koşullarına paralel olarak Temel Eğitimi tamamlamış katılımcıların Süpervizyon sürecine girmeden evvel Beceri Eğitimini tamamlamış olması gerekliliği getirilmiştir. Detaylı bilgiye sitemizin Beceri Eğitimi menüsünden ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi ve bilişsel terapide sertifikasyon süreci için tıklayın.

Süpervizyon modülü katılımcıların yapacakları olgu sunumları ve/veya yaptıkları görüşmelerin ses ya da görüntü kayıtlarının izlenmesi yoluyla gerçekleşecektir. Süpervizyona getirilecek vakaların dağılımı ve sıralaması kursiyerler arasında toplam ders sayısına göre eşit paylaştırılacaktır. Sürenin uygun olması durumunda isteyen katılımcı kalan süreyi kendi olguları için kullanabilecektir.

*Temel düzeyde eğitim almış olmak

a) Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği tarafından düzenlenen 50 saatlik Modül I eğitimine katılarak, sınava girmek ve başarılı olmak.
b) Academy of Cognitive Therapy (ACT) veya European Association for Behavioral and Cognitive Therapies (EABCT) standartlarına göre en az 40 saatlik bilişsel terapiye özgü kuramsal eğitim almış olmayı ifade eder.
c) Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği tarafından düzenlenen 30 saatlik Beceri Eğitimi’ni tamamlamış olmak.

Süre ve Katılım Koşulları

Kurs toplam 90 saatlik tek bir modüldür. Eğitim Programı genellikle 2-3 haftada bir haftaiçi akşam saatlerinde  yaklaşık 3.5 saatlik oturumlar halinde gerçekleştirilecektir.

Program içeriği ve süresi European Association for Behavioral and Cognitive Therapy (EABCT) ve Academy of Cognitive Therapy (ACT)’ nin eğitim programlarına paraleldir ve EABCT tarafından akredite edilmiştir. Aynı zamanda BDPD tarafından verilen eğitimler, sertifikasyon için başvurmanız durumunda ACT tarafından kabul edilmektedir. Eğitim sonunda, alınan 90 saatlik süpervizyon eğitimine ilişkin katılım belgesi verilecektir. Bilişsel terapide sertifikasyon hakkında bu linkten ya da www.bilisseldavranisci.com eğitim bölümünden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Eğiticiler/Süpervizörler

Prof. Dr. M. Hakan TÜRKÇAPAR

Prof. Dr. R. Aslıhan DÖNMEZ

Prof. Dr. Selçuk Aslan

Prof. Dr. Levent Sütçügil

Doç. Dr. Kadir ÖZDEL

Psikiyatrist Dr. Emre SARGIN

Doç. Dr. Sedat BATMAZ

Doç. Dr. Ercan ALTINÖZ

Psikiyatrist. Dr. Nihan COŞKUN

Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği’ne bağlı olarak yürütülen Prof. Dr. Hakan Türkçapar Koordinasyonunda açılan her eğitim belirtilen kadroyla birlikte yürütülmektedir. Derneğe bağlı düzenlenen tüm eğitimlerde tüm kurumlarda aynı kadro ile eğitim vermektedir. Listedeki eğitmenlerden kimlerin açılan eğitimde yer alacağı eğitmenlerin takvimine göre değişkenlik gösterebilir. Eğitim kadromuz hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Kurs Başlangıç Tarihi:

17 Temmuz 2023 tarihinde yeni bir süpervizyon grubu açılacaktır. Son başvuru tarihi 30 Haziran 2023’tür. Diğer oturum tarihleri bu sayfadan önümüzdeki günlerde ilan edilecektir. İlerleyen dönemdeki ilanları sitemizden, Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Kayıt

Eğitime katılabilmek için sayfanın solundaki formu doldurarak eğitime başvurmanız gerekmektedir. Kayıtları sadece bu form ile almaktayız. Formdaki bilgilerin tümüne kayıt sırasında gereksinim duyulduğundan hiçbir alanı boş bırakmayınız. Sizin için geçerli olmayan bölümleri “-” yazarak doldurabilirsiniz. Ruh sağlığı alanında eğitim aldığınıza dair diplomanızın fotoğrafını çekerek “Diploma” yazan kısma yükleyiniz. Lisans ve yüksek lisans diplomaları gibi birden fazla diplomanız varsa, sonuncu ve ruh sağlığı alanında olan diplomanızı yüklemeniz yeterlidir. Son sınıf öğrencileri transkriptlerini tek bir belge haline getirip yükleyebilirler. Son sınıf öğrencilerinin başvuru koşullarına dair detayları metnin devamında bulabilirsiniz. Diplomanızın yanısıra Süpervizyon eğitimine katılmak için BDPD’nin vermiş olduğu BDT Temel Eğitim ve Beceri Eğitimi modüllerinin tamamlanması zorunlu olduğundan, almış olduğunuz 50 saatlik temel eğitim sertifikasını ve Beceri Eğitimi sertifikanızı da sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Belgelerinizi Pdf veya JPEG olarak yükleyebilirsiniz. Bu belgeler olmadan kayıdınız yapılamamaktadır.

Formu doldurduktan sonra ödeme yapmadan evvel mutlaka bizden kontenjan bilgisi alınız. Genelde maillere en geç iki gün içerisinde dönmekteyiz. Bu süreyi geçmesine rağmen bizden cevap alamadıysanız 0 530 403 3 403 no’lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Eğitime başvurular yoğun olduğu için başvurular kontenjanlar ölçüsünde başvuru sırasına göre değerlendirilecektir. Ön kayıtlar kurs ücretinin ödenmesiyle kesinleşecektir. Başvuru fazlalığında kesin kayıt esas alınacaktır. Son kesin kayıt tarihi  30 Haziran 2023’dür.

Dernek üyeliğine dair başvuru formunda belirtilmesi durumunda BDPD üyesi katılımcılarımız için %5 indirim uygulanmaktadır. Kayıt sonrası ibraz edilen veya kayıt sonrası yeni yapılan üyeliklerde ücret indirimi talep edilmemektedir.

Kurs Ücreti Nedir?

Kurs ücreti 90 saatlik eğitim için 22.500+ %20 KDV= 27.000’dir.

Kesin kayıt için ön ödeme yaptıktan sonra eğitime katılmaktan vazgeçmeniz durumunda:

-Eğitim başlangıç tarihine bir ay ve daha fazla gün içerisinde caymanız durumunda ön ödemenin hepsi,

– Eğitim başlangıç tarihine 2 ila 4 hafta kala caymanız durumunda ön ödemenin yarısı geri ödenir.

Eğitime iki haftadan az süre kaldığında geri ödeme yapılmamaktadır.

Sağlık durumunuzdan dolayı ön ön kayıt yaptırdığınız eğitime katılamayacak olmanız halinde, eğitime katılmaya engel bir sağlık sorununuz olduğuna dair devlet hastanesi onaylı bir rapor getirmeniz durumunda süreden bağımsız olarak ücretin tamamı geri ödenir.

Katılımcı eğitime başladıktan sonra, eğitimi yukarıda belirtilen sağlık durumları haricinde yarım bırakması durumunda ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.

Ödeme yaparak kesin kayıt yaptırmış olan katılımcılar bu koşulları peşinen kabul etmiş sayılır.

Eğitimle İlgili Diğer Konular:

Katılım sertifikasını alabilmek için %80 oranında bir katılım göstermeniz gereklidir. Oturumların telafisi yoktur.

Janus Psikoloji kurum ve eğitimciler için zorunlu hallerde eğitim tarihini değiştirme hakkını saklı tutar. Böyle değişiklikler çok nadir ve zorunlu hallerde söz konusu olmaktadır ve makul bir süre önceden katılımcılarımız bilgilendirilmektedir. Bu tür değişiklikler zorunluluklar haricinde yapılmamakla birlikte, eğitim tarihi değişikliğinden kaynaklı olarak oluşabilecek maddi zararları (uçak veya diğer ulaşım biletleri, kalacak yer, yeni belirlenen eğitim tarihinin diğer eğitimlerinizle çakışması vb.) kurumumuz veya Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği karşılamamaktadır. Bu açıdan organizasyonlarınızı esnek şekilde yapmanız önerilir.

Eğitime başvuruda bizlere başvuru formu ile ilettiğiniz bilgiler esas alınır. Eğitime başlayarak beyan ettiğiniz bilgilerin doğruluğunu, BDPD ve Janus Psikoloji’nin internet sitesinde belirtilen şartları taşıdığınızı ve koşulları kabul ettiğinizi beyan etmiş sayılırsınız. Bu bilgilerin doğru çıkmaması durumunda sertifikanızı alamamanın yanısıra gerekli hukuki yaptırımlar açısından da sorumlu sayılmaktasınız.

Eğitime katılan son sınıf öğrencileri ve alan dışından olup yüksek öğrenimini ruh sağlığı alanında sürdüren öğrenci katılımcılar, mezuniyet belgelerini bizlere teslim etmeden sertifikalarını teslim alamayacaklarını peşinen kabul etmiş olmaktadırlar.

Banka Kanalıyla Kurs Ücretini Yatırmak İsteyenler İçin Hesap Bilgileri:

HESAP ADI: Janus Kişisel Gelişim ve Danışmanlık Ltd. Şti
IBAN:
TR 61000 6701 0000 0005 0447 536 
Not:
Eğitim bedeli banka aracılığıyla yatırıldığında açıklama kısmına mutlaka kursiyer adı ve Temmuz 2023 Süpervizyon Modülü olduğu belirtiniz. Ödeme belgesinin info@januspsikoloji.com adresine iletilmesi gerekmektedir.

Kurs zoom üzerinden online yapılacaktır.