Paylaşmak ister misiniz?

  Janus’ta Düzenlenen Eğitimleri Takip Edin

  Bilişsel Davranışçı Terapide Değerlendirme ve Yapılandırılmış Görüşme Eğitimi

  Kurs Programı

  Bilişsel davranışçı terapileri temel düzeyde uygulayabilmek için katılımcıların temel düzeyde psikopatoloji farkındalığının olması beklenmektedir. Bu sebeple psikoloji lisans mezunları, rehberlik ve psikolojik danışmanlık lisans mezunları, sosyal hizmet uzmanları ve mesleki olarak psikopatoloji eğitimi almamış olan meslek üyelerinden bilişsel davranışçı psikoterapi eğitimine katılmaya uygun olanlar bu eğitime alınacaktır.

  1. ve 2. Oturum:

  Temel semiyoloji (1 saat)

  Duygudurum bozuklukları (1 saat)

  Anksiyete bozuklukları ve OKB ile ilişkili bozukluklar (2 saat)

  Şizofreni ve psikotik bozukluklar (1 saat)

  Madde kullanım bozuklukları ve yeme bozuklukları (1 saat)

  Kişilik bozuklukları (1 saat)

  3. ve 4.Oturum:

  Öykü alma (1 saat)

  Ruhsal durum muayenesi (1 saat)

  Tanı sistemleri ve tarihçe (1 saat)

  Yapılandırılmış tanısal görüşmeler (SCID, CIDI, SCAN) (3 saat)

  Değerlendirme ölçekleri (1 saat)

  5. Oturum

  Eğitimcilerimiz

  Kurs Sorumlu Eğitmeni: Prof. Dr. M. Hakan Türkçapar

  Doç. Dr. Ercan Altınöz

  Yrd. Doç. Dr. Emre Sargın

  Doç. Dr. Sedat Batmaz

  Psikiyatrist Dr. Olga Güriz

  Psikiyatrist Dr. Nihan Coşkun

  Eğitimcilerimizle ilgili detaylı bilgi için tıklayın

  Eğitime listedeki hangi eğitmenlerin katılacağı eğitmen takvimimizdeki müsaitlik durumuna göre değişebilir. Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği’ne bağlı olarak yürütülen, Prof. Dr. Hakan Türkçapar koordinasyonunda açılan her eğitim belirtilen kadroyla birlikte yürütülmektedir. Derneğe bağlı düzenlenen tüm eğitimler tüm kurumlarda aynı kadro ile eğitim vermektedir.

  Süre ve Katılım Koşulları

  Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği ve Janus Psikoloji işbirliği ile düzenlenen Bilişsel Davranışçı Terapide Değerlendirme ve Yapılandırılmış Görüşme kursu yıl içerisinde belirli aralıklarda düzenlenmektedir.

  Kurs ruh sağlığı alanında çalışan ve psikoterapi hizmeti üreten profesyonellere dönüktür. Kurs süresi toplam 21 saattir ve kurs tek bir modül olarak kabul edilmektedir. Eğitim programı her oturum yarım gün olmak üzere 5 oturumda tamamlanır. Pandemi sebebiyle eğitimin tümü online yapılmaktadır.

  Program içeriği ve süresi Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği, European Association for Behavioral and Cognitive Therapy (EABCT) ve Academy of Cognitive Therapy (ACT)’nin kuramsal eğitim programlarına paraleldir ve EABCT tarafından akredite edilmiştir. Aynı zamanda BDPD tarafından verilen eğitimler, sertifikasyon için başvurmanız durumunda ACT tarafından kabul edilmektedir. Eğitim sonunda, alınan 16 saatlik kuramsal eğitime ilişkin katılım belgesi verilecektir.

  Ayrıntılı bilgi ve bilişsel terapide sertifikasyon süreci için tıklayın.

  Eğitim Başlangıç Tarihi:

  Oturumlar 15 Mart 2024’te başlayacaktır.

  1.Oturum 15 Mart 18.00-23.00

  2. Oturum 17 Mart 10.00-14.00

  3. Oturum 17 Mart 15.00-19.00

  4. Oturum 18 Mart 18:30 – 22:30

  5. Oturum 19 Mart 18:00 – 22:00

  Programda zorunlu hallerde değişiklik olabilir. Esnek bir zaman planlaması yapılması önerilir.

  İlan edilen tarihlerde  herhangi bir zorunluluk doğrultusunda değişiklik yapılma ihtimali vardır.

  İlerleyen dönemdeki ilanları bu sayfadan, Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği internet sitesinden ve Janus Psikoloji’nin facebook ve twitterdaki sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz. 

  Kayıt Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

  Eğitime katılabilmek için öncelikle sayfanın solundaki formu doldurmanız gerekmektedir. Kayıtları sadece bu sayfadaki form ile almaktayız. Formdaki bilgilerin tümüne kayıt sırasında gereksinim duyulduğundan hiçbir alanı boş bırakmayınız. Sizin için geçerli olmayan bölümleri “-” yazarak doldurabilirsiniz. Ruh sağlığı alanında eğitim aldığınıza dair diplomanızın fotoğrafını çekerek “Diploma” yazan kısma yükleyiniz. Lisans ve yüksek lisans diplomaları gibi birden fazla diplomanız varsa, sonuncu veya ruh sağlığı alanında olan diplomanızı yüklemeniz yeterlidir. Bu belgeler olmadan kayıdınız yapılamamaktadır.

  Son sınıf öğrencileri transkriptlerini tek bir belge haline getirip yükleyebilirler. Son sınıf öğrencilerinin başvuru koşullarına dair detayları metnin devamında bulabilirsiniz. 

  Formu doldurduktan sonra ödeme yapmadan evvel mutlaka bizden kontenjan bilgisi alınız. Maillere en geç iki gün içerisinde dönmekteyiz. Bu süreyi geçmesine rağmen bizden cevap alamadıysanız 0 530 403 3 403 no’lu telefondan bize ulaşabilirsiniz. 

  Eğitime başvurular yoğun olduğu için başvurular kontenjanlar ölçüsünde başvuru sırasına göre değerlendirilecektir. Ön kayıtlar kurs ücretinin ödenmesiyle kesinleşecektir. Başvuru fazlalığında kesin kayıt esas alınacaktır. Başvurular genel olarak yoğun olduğundan son başvuru tarihinden çok önce kontenjanlar kapanmaktadır.

  Kurs Ücreti Nedir?

  KDV dahil ücret 7560 tldir.

  Eğitim ücretinin kesin kayıt öncesi EFT veya havale yoluyla aşağıda belirtilen hesaba yatırılması gerekmektedir. Ücretlendirmeyle ilgili 0 530 403 3 403 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.

  BDPD üyelerine ön kayıt formunda bildirmeleri halinde %5 indirim uygulanmaktadır. Online başvuru formunda ibraz edilmeyen veya kayıt sonrası yapılan üyeliklerde ücret indirimi talep edilememektedir.

  Ne Zamana Kadar Ödeme Yapmalıyım?

  Kontenjan dolana kadar kayıt alınmaktadır.

  Kesin kayıt için ödeme yaptıktan sonra eğitime katılmaktan vazgeçmeniz durumunda:

  -Eğitim başlangıç tarihine bir ay ve daha fazla gün içerisinde caymanız durumunda ödemenin hepsi,

  – Eğitim başlangıç tarihine 2 ila 4 hafta kala caymanız durumunda ödemenin yarısı geri ödenir.

  Eğitime iki haftadan az süre kaldığında geri ödeme yapılmamaktadır.

  Katılımcı eğitime başladıktan sonra eğitime devam etmesini engelleyen bir hastalık durumu olduğuna dair devlet hastanesi heyet raporuyla belgeleyeceği sağlık durumları haricinde eğitimi yarım bırakması durumunda ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.

  Ödeme ile kesin kayıt yaptırmış olan katılımcılar bu koşulları peşinen kabul etmiş sayılır.

  Eğitimle İlgili Diğer Konular:

  Katılım sertifikasını alabilmek için %100 oranında bir katılım göstermeniz gereklidir. Oturumların telafisi yoktur.

  Janus Psikoloji kurum ve eğitimciler için zorunlu hallerde eğitim tarihini değiştirme hakkını saklı tutar. Böyle değişiklikler çok nadir ve zorunlu hallerde söz konusu olmaktadır ve makul bir süre önceden katılımcılarımız bilgilendirilmektedir. Bu tür değişiklikler zorunluluklar haricinde yapılmamakla birlikte, eğitim tarihi değişikliğinden kaynaklı olarak oluşabilecek maddi zararları (uçak veya diğer ulaşım biletleri, kalacak yer, yeni belirlenen eğitim tarihinin diğer eğitimlerinizle çakışması vb.) kurumumuz veya Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği karşılamamaktadır. Bu açıdan oturum tarihlerine dair organizasyonunuzun esnek olması önerilir.

  Eğitime başvuruda bizlere başvuru formu ile ilettiğiniz bilgiler esas alınır. Eğitime başlayarak beyan ettiğiniz bilgilerin doğruluğunu, BDPD ve Janus Psikoloji’nin internet sitesinde belirtilen şartları taşıdığınızı ve koşulları kabul ettiğinizi beyan etmiş sayılırsınız. Bu bilgilerin doğru çıkmaması durumunda sertifikanızı alamamanın yanısıra gerekli hukuki yaptırımlar açısından da sorumlu sayılmaktasınız.

  Eğitime katılan son sınıf öğrencileri ve alan dışından olup yüksek öğrenimini ruh sağlığı alanında sürdüren öğrenci katılımcılar, mezuniyet belgelerini bizlere teslim etmeden eğitime katılım  belgelerini teslim alamayacaklarını peşinen kabul etmiş olmaktadırlar. Eğitimin son oturumuna kadar mezun olmamış olan katılımcılarımıza, mezuniyet belgesi elimize geçtikten sonra katılım belgeleri e-belge olarak gönderilecektir.

  Kurs Ücretini Yatırmak İçin Hesap Bilgileri:

  HESAP ADI:  Janus Kişisel Gelişim ve Danışmanlık Ltd. Şti
  IBAN: TR 0900 0100 2056 9199 9971 5001

  Not: Ödemelerinizi ATM’den yaptığınızda ödeme yapanın ismi ve bilgileri görünmemektedir. Bu sebeple mutlaka havale, EFT ve diğer internet yoluyla ödeme yöntemlerini veya şube içerisinden ödeme yolunu tercih ediniz.

  Ödeme yaparken açıklama kısmına mutlaka Kursiyer adı ve eğitim adı (Değerlendirme Eğitimi Mart 2024) belirtilmelidir. Ödemeye ilişkin dekontun info@januspsikoloji.com adresine atılması rica olunur.


  Kurs Nerede Yapılacak?

  Online olarak zoom üzerinden yapılması planlanmaktadır.

  Önemli Not: Kayıt koşulları için Janus olarak standart uygulamaları takip etmekteyiz. Dolayısıyla yukarıdaki prosedürleri takip etmenizi önemle rica ederiz. Soldaki başvuru formunu doldurup göndermeniz ile birlikte bu sayfada belirtilen tüm koşulları kabul etmiş sayılırsınız.

  Paylaşmak ister misiniz?