Janus Psikoloji’de Neler Yapılıyor?

Janus Psikoloji’de psikolojiye dair birçok alanda danışmanlık alabilirsiniz.

Kendinizi daha iyi tanımak ve tekrarlayan sorunlarınızın kaynağını belirlemek istiyorsanız psikolojik değerlendirmelerin uygun olup olmayacağını bir uzmanımızla beraber değerlendirebilirsiniz.

Üstesinden gelmekte zorlandığınız sorunlarınız için bireysel danışmanlık alabilir, ilişki sorunları yaşadığınızı düşünüyorsanız eşiniz veya sevdiğiniz kişiyle birlikte ilişki danışmanlığına başvurabilirsiniz.

Klinik çalışmalarımız haricinde psikiyatri ve psikoloji alanında çalışan profesyonellere ve kurumlara yönelik çalışmalarımıza ana menüden ulaşabilirsiniz.

Sizinle benzer zorluklar yaşayan kişilerle beraber yaşadığınız zorluğu aşmak istiyorsanız grup terapilerini değerlendirebilirsiniz. Uzmanımızın yaptığı bireysel değerlendirme sonrasında grup çalışmasından fayda sağlayabileceğinize karar verilirse grup terapilerine katılabilirsiniz.

Janus’ta aynı zamanda kaygı, depresyon gibi gündelik yaşamda sık karşılaşılan sorunlara ve kilo problemlerine yönelik halka açık bilgilendirme toplantıları yapılmaktadır. Güncel toplantı konularını görmek için tıklayın.

Neden Janus Psikoloji’yi Seçmelisiniz?

Janus Psikoloji bir psikolojik danışmanlık merkezi olmasının yanısıra, merkezi Ankara’da olan Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneğinin İstanbul’daki irtibat ofisidir. Psikiyatri ve psikoloji alanında çalışan birçok uzmanın psikoterapi eğitimleri ve süpervizyon aldığı güvenilir bir eğitim ve iletişim merkezidir.  Dolayısıyla Janus’ta her zaman güvenilir ellerde olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Danışanlarımız Bizim için Ne Diyor?

Müge Hanım’dan bir süredir danışmanlık alıyorum. Panik ataklarım için başvurdum, sonrasında panik ataklara sebep olan diğer problemlerimi çalışmaya başladık. Panik ataklarımdan kurtuldum. Kendisine teşekkür ederim.
Janus’tan bilişsel terapiler eğitimini aldım. Ortam keyifli ve yaklaşım profesyonelceydi. İlgilerine teşekkür ederiz. Eğitim almak isteyen meslektaşlarıma kesinlikle öneririm.
Müge Hanım’ın düzenlediği halka açık toplantılara katıldım. Yıllardır kilo sorunuyla uğraşıyorum. Çok sayıda diyetisyene gittim. Her seferinde kilo verdikten sonra yeniden aldım. Katıldığım toplantıda kilo almama sebep olan duygusal sorunlarımla nasıl başedeceğimi öğrendim. Teşekkür ederim.

Psikolojik Testler

Kendinizi değerlendirin!

KENDİNİZİ DEĞERLENDİRİN!

Bilimsel olarak kanıtlanmış psikolojik ve nöropsikolojik testlerle kendinizi değerlendirin!

Bireysel Danışmanlık

Değişin!

DEĞİŞİN!

Hayatınızı zorlaştıran kalıplarınızdan kurtulun, özgürleşin!

İlişki Danışmanlığı

Mutluluğu Keşfedin!

MUTLULUĞU KEŞFEDİN!

İlişkinizdeki sorunları aşmanın yollarını öğrenin, mutluluğu yakalayın!

Grup Terapileri

Birlikte değişmenin gücünü deneyimleyin!

BİRLİKTE DEĞİŞİN!

İnsanlarla birlikte farketmediğiniz yanlarınızı keşfedin, onların desteğiyle hep birlikte dönüşün!

Aileler ve Yakınlar için Depresyon El Kitabı

November 15th, 2019|Comments Off on Aileler ve Yakınlar için Depresyon El Kitabı

Depresyonda olan birinin yakını olmak gerçekten zor ve kafa karıştırıcı olabilir. Hastanın yakınları durumu daha da kötüleştirecek yanlış bir şeyler söylemekten korkabilirler. Hele hele kişi hayatın anlamsızlığına ya da intihara dair sözler etmeye başlarlarsa, [...]

Depresyondaki Birine Nasıl Yardım Edersiniz?

October 16th, 2016|Comments Off on Depresyondaki Birine Nasıl Yardım Edersiniz?

Bu yazı daha önce Posta gazetesinde yayınlanmıştır. Depresyonda olan birinin yakını olmak gerçekten zor ve kafa karıştırıcı bir durumdur. Sevdiğiniz kişinin süregiden mutsuzluğu bir süre sonra sizi de üzgün, yorgun ve tükenmiş hissettirir. Diğer yandan, [...]

Psikoterapi Bir Çeşit Sohbet midir?

October 15th, 2016|Comments Off on Psikoterapi Bir Çeşit Sohbet midir?

Bu yazı daha önce NTV ve Milliyet gazetelerinde yayınlanmıştır. Günümüzde artık psikoterapiye karşı önyargılar kırılmaya başlasa da, halen terapinin ne olduğuna dair bazı yanlış anlamalar mevcut. Janus Psikoloji’nin kurucusu Klinik Psikolog Müge Sargın, psikoterapinin aile [...]

Kayıp ve Yas

October 15th, 2016|Comments Off on Kayıp ve Yas

Bu yazı daha önce NTV ve Posta gazetelerinde yayınlanmıştır. Hayatta en zorlandığımız olayların başında ayrılıklar ve kayıplar geliyor. Klinik Psikolog Müge Sargın kayıp sonrasında gelişen yasın acısıyla nasıl baş edebileceğimize dair ipuçlarını kaleme aldı. Bir [...]